Kuidas väljamaksega laenud toimivad?

Palgapäeval laenuandja kinnitab teie sissetuleku ja kontoväljavõtte teabe ning saadab sularaha poodi vähem kui 15 minutit või kui tehing tehakse võrgus, järgmisel hommikul elektroonilisel teel. Allikas: https://www.kke.ee/vaikelaen/

Päevaraha laenud võivad minna nimetena nagu sularaha ettemaks, edasilükkunud hoius, edasilükatud esitus või krediitkaardiga tegelemine.

Vastutasuks küsib laenuandja allkirjastatud kontrolli või luba raha elektroonilisel eemaldamisel oma pangakontolt. Laen makstakse kohe pärast järgmist palgapäeva, tavaliselt kahe nädala jooksul, kuid mõnikord ühe kuu jooksul.

Kui laen väljastatakse laos, teeb laenuandja teile laenude tagastamiseks ja tagasimaksmiseks kohtumisi. Kui teid ei kuvata, viibib laenuandja laenu summa ja intresside kontrollimiseks või tagasivõtmiseks. Online-laenuandjad algatavad elektroonilise taganemise.

Online-tähtajalised laenud võivad läbida otsese palgapäev laenuandja, kes teeb oma otsused laenude kohta või vahendajad, kes müüvad teie laenu kõrgeimale pakkujale. Mõlemal juhul on oht, kuid kui te arvate, et peate võtma palgapäev laenu, valige otsene laenuandja, et vältida lisakulusid ja pettuse ohtu.

Tagasi üles

Kui palju võin laenata palgapäev laenu?
Laenusumma, mida saate laenata, sõltub teie riigi seadustest ja teie rahanduse olukorrast. Paljudes riikides, mis lubavad palgapäevade laenukapitali, jäävad summad kuskil 300 kuni 1000 dollarini. Riigi piiride kohta leiate üksikasju siin.

See ei tähenda, et teile kinnitatakse seaduses lubatud suurim summa. Palgapäev laenuandja kaalub teie sissetulekut, kulusid ja palgapäevade laenuandmist, et kindlaks määrata, kui palju saab mõistlikult oodata tagasimaksmist.

Tagasi üles
Mida ma pean palgapäev laenu saama?
Palgapäev laenu saamiseks vajab tavaliselt tavaliselt aktiivset pangakontot, ID-d ja sissetulekut tõendavat dokumenti, nagu palgatõmme. Sa pead olema vähemalt 18-aastane.

Palgapäevalaenu saamiseks peate tavaliselt vaja aktiivset pangakontot, ID-d ja tulude tõendit.

Palgapäev laenu võib teil tagasi lükata, hoolimata sissetulekust ja pangakontolt mitmel põhjusel, sealhulgas:

Sa ei tee piisavalt raha. Laenuandjad vajavad tavaliselt vähemalt $ 500 kuut puhastulu
Te ei vasta tagasimaksenõuetele. Riigid võivad kehtestada konkreetsed seadused, mis piiravad teie sissetuleku suurust ja iga laenuandja võib oma algoritmi hinnata riski, mida te ei maksta tagasi.
Sul on juba tasumata laenu. Laenuandjad tellivad ettevõtet, mis saab jälgida laene reaalajas.
Te olete aktiivne sõjaline. Föderaalseadus takistab palgapäev laenuandjatel teha sõjaväelistele liikmetele lühiajalisi laene, mis on rohkem kui 36% aprillis. Mõned laenuandjad leiavad seaduse ümber, kuid teised jätavad need klientidena välja.
Teil on hiljuti pankrot.
Te olete hiljuti kontrollinud.
Teid ei ole piisavalt palgatud.
Teie pangakonto on avatud hiljuti.
Tagasi üles
Kui palju palgapäev laenu maksab?
Tarbijakaitseameti föderaalse tarbijakaitse büroo uurimistöö andmetel on laenude maksumus laenupakkumislaenuandjalt tavaliselt 15 dollarit iga 100-dollarise laenamise kohta. Kahe nädala jooksul laenu puhul on see tegelikult 391% APR.

Online-palgapäev laenuandjad kipuvad maksma kõrgemaid maksumäärasid ja sageli nõuda erandit riiklikest maksumääradest. CFPB leidis, et online-palgapäevade laenusumma keskmine on 23,53 dollarit 100-dollarilise laenu kohta. See on 613% APR.

Kui laenu ei tagastata esimesel palgapäeval täies mahus, lisatakse uus finantstasu ja tsükkel kordub. Mõne kuu jooksul võivad laenuvõtjad jõuda suurema intressimääraga kui algne laenusumma. Vastavalt The Pew Charitable Trustedi andmetele maksab keskmine laenuvõtja tasusid 520 dollarit, et laenutada korduvalt 375 dollarit.

Sellepärast on palgapäev laenud riskantsed – seda on lihtne saada võlgade ajamiseks ja kalliks välja tulla.